WWW.SOSAKOS.CZ

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ SOSÁK & RODINNÉ CENTRUM ROZMARÝN

NOVÝ WEB pro projekt Tvořivá setkání a kultura na vsi

Připravili jsme pro vás nový web k našemu dlouholetému  projetu s názvem Tvořivá setkání a kultura na vsi.

Dozvíte se více o samotném projektu, o jednotlivých akcích a setkáních, o způsobu financování co připravujeme a jeké jsou novinky. Neváhejte otevřít nový web zde http://navsi.weebly.com/

19. 10. 2013 Turnaj v petanque ve Stupicích

6.ročník turnaje ve fotografiích  petanque naleznete zde 

http://navsi.weebly.com/peacutetanque-2013.html

6.10.2013 Sibřinsko-kodějské drakové Klaní na stupických Polích a Michaelská slavnost

Dne 6.10. proběhlo již tradiční drakové klání. Slunce svítilo, vítr malinko pofukoval a tak draci vzlétli do oblak v různých kategoriích vždy s velkým úprkem svého vodiče z vrchoku kolodějského kopce. Nejzdařilejší rozlety byli odměněny pečenými dobrotami z dílny sosákovských maminek.

Všichni přítomní se během odpoledne občerstvolali koláči, čajem i trochou opojných moků a to zcela zdarma. Děkujeme sponzorům a přispěvovatelům.

A protože, foukalo minimáně a pod kopcem vůbec, vznesli se přítomní do oblak v koši horkovzdušného balonu.

Během přípravy na vzlet děti mohli absovovat cestu do dračí sluje, před kterou  je archanděl Michael obdroval sílou železa(mečem) a svou odvahou v podobě hrací karty. Děti kráčely po stříbrném provaze se zavázanýma očima do dračího příbytku, který skrýval pody/poklady podzimu, které pomáhají překonávat nastvající zimní období.

Fotografie z podzimního odpoledne najdete zde http://navsi.weebly.com/drakiaacuteda-2013.html

17.6.2013 Vernisáž výstavy výtvarné dílny Pastelka

17.6. 2013 v půdních prostorách proběhla vernisáž výtvarné dílny Pastelka, kterou vede zkušená výtvarnice Zdena Hošková. Děti i dospělí si společně prohlédli obrazy, které tvořily celý školní rok  a zaposlouchali se  krátkých  kytarových etud v podání Zdenky Veškrnové. Zdeně i dětem děkujeme za milé odpoledne a těšíme se na příští školní rok, nově v Kolodějích na faře.

Foto z vernisáže najdete zde http://navsi.weebly.com/jezdeckyacute-den.html

15.6. 2013 Jezdecký den

V sobotu 15.6. jsme se účastnili jezdeckého dne v Kolodějích. Fotky a koláže z naší dílny,kde se tvořila originální malovaná trika je zde http://navsi.weebly.com/jezdeckyacute-den.html

18.5. 2013 Zahradní slavnost

Ochutnávku ze Zahradní slavosti najdete zde http://navsi.weebly.com/zahradniacute-slavnost.html

Masopust 2013

2. 12. 2012 VÝROBA LAMPIÓNŮ ANDĚLSKÁ POŠTA A ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V SIBŘINĚ

Andělé opět přijímali poštu a pomáhali rozsvítit vánoční strom.

Chceteli vědět více klikněte zde Andelska-posta-2012  

4.11. 2012 Hrátky s keramikou

První ze série podzimních tvořivých dílen/setkání proběhlo v neděli 4. 11. 2012 v půdě os SOSák  v budově MŠ Sibřina.  Celé odpoledne se tvořilo z hlíny a malovalo. K tomu se pojidaly dobrůtky a plili čaje a kávy. Fotografie a  celý článek jak jsme se měli  najdete zde Hratky-s-keramikou-2012

14. 10. 2012 TURNAJ V PETANQUE

 V neděli 14. 10. 2012 ožilo hřiště ve Stupicích 5. ročníkem turnaje v  petanque.  Přípravu hřiště, stoly a lavice pro diváky, občerstvení, věcné ceny a organizaci hry zajistilo naše občanské  sdružení SOSák. OÚ Sibřina přispěla zaplacením medailí a poháru pro vítězné týmy.  Sešlo se dohromady 14 soutěžních dvojic. celý článek i s fotografiemi najdete zde Petanque-2012

7.10.2012 Sibřinsko-kolodějské drakové klání na stupických polích

Letos to s drakovým klaním vypadolo kvůli trvalému dešti všelijak. Jak to nakonec dopadlo  i s ochutnávkou trochy fotografií se dozvíte zde: Draci-2012

Podvečerní mozaikování 28.9. - 30.9. 2012

Jedinečným příběhem těchto setkání je obraz malé Adélky, která jej vytvořila spolu se svým bratrem, který   přiletěl z  Ameriky  a zase se hned vrací.  Vzal svoji malou „školkovou“ sestru na dílnu, aby mohla v pondělí, až ji tatínek odveze do Mateřské školy, ukázat svůj obraz na zídce před MŠ.  O tom a jiných příbězích jsou naše tvořivá setkání.

Fotografie, podporu projektu a celý článek najdete zde Podvecerni-mozaika_28_30_9_2012

všecny fotografie zdewww.colegiosolutions.com/sosak 

Výroba lapače snů s Věčnou mlhou Markétou v neděli 23. 9. 2012 v půdě

První podzimní neděli proběhla dílna na Výrobu lapače snů, která je součástí projektu Tvořivá setkání podpořeného v rámci programu Pomáháme společně ČSOB a ERA.

 Fotografie a další  se dozvíte zde Vyroba-lapace-snu-s

KVĚTNICKÝ UŠÁK

V sobotu 8. září jsme se zúčastnili skvělé akce o. s. Květnický Ušák. Děkujeme za to, že nám Ušák nabídl prostor ke spolupráci, a věříme, že tímto směrem budeme dál pokračovat.

Malé připomenutí této události najdete na

http://www.facebook.com/kvetnickyusak

Děkujeme, SOSáci

Prázdniny na půdě aneb Příměstský tábor pro malé i velké

Prazdniny-na-pude-aneb-primestsky-tabor-pro-male-i-velke Naše sdružení uspořádalo v červenci pro místní děti i děti z okolních vesnic 2 týdny báječného dobrodružství. Každý den byl tematicky zaměřený na jiný samostatný projekt, přihlíželo se i na věk dětí a na počasí. Barevný den střídal den sportovní, indiánský, egyptský a největší úspěch měl asi den středověký, kde si děti mohly vyzkoušet lukostřelbu a mohly si vyrobit něco z keramiky, a den s létajícími stroji, když děti vynesl do nebes létající ukotvený horkovzdušný balón. Pobyt na zahradě zpříjemňoval i velkoprostorový stan šapitó, který umožnil pobyt venku i za chladnějšího a deštivého počasí. S dětmi jsme podnikli i výlet do Pošembeří, aby poznali kraj, ve kterém žijí. Chcete li ochutnat jak se děti měli klikněte na odkaz www.colegio.cz/sosak  najde zde fotografie z jednotlivých projektových dní.

Článek a fotografie v pdf klikněte zde Prazdniny-na-pude-aneb-primestsky-tabor-pro-male-i-velke

10. 6. 2012 Dětský den na téma astrologie a astronomie

Dětský den na téma astrologie a astronomie doprovázelo deštivé počasí. I přesto se sešlo mnoho dětí i dospělých, kteří si mokré odpoledne společně užili.  Fotografie a více čtětě zde:Detsky-den-2012

18. 2. 2012 Masopust

Jedli, pili, hodovali a úsměvy nešetřeli všichni jsme se pobavili. Celý článek a foto zde:Takhle-jsme-se-meli-o-masopustu-roku-2012

MOZAIKOVÁNÍ 14. 11. 2011

Mozaiková dílna proběhla v neděli 14.11. v půdě budovy MŠ. Děkujeme opravdu všem dětem a rodičům, kteří se dílny účastnili i všem, kteří následně pomáhali uklízet.  Podařilo se složit 15 velkých a 33 malých mozaikových obrazů, které se stanou součástí interiéru i exteriéru budovy MŠ. Obrazy do interiéru se budou lepit hned, velké obrazy se budou lepit až v momentě kdy to počasí  a čas dobrovolníků dovolí. Dobrou zprávou je, že se dílna líbila a že mnozí projevili přání ji zopakovat. Tak kdo jste to nestihl a chtěl sledujte nástěnky a webové stránky, dílnu zopakujeme.

Mozaiková dílna je součástí projektu Líbí se nám před školkou podpořeného v rámci Programu rozvoje venkova, osy IV. Leader MAS Region Pošembeří. Partnerem projektu je Sdružení Roztoč z Roztok u Prahy. 

Článek v pdf formátu s fotografiemi je zde Mozaikova-dilna-14_11_2011

Všechny fotografie jsou na www.colegiosolutions.com/sosak ve složce mozaikování foto2011 - 2.10. Sibřinsko-kolodějské drakové klání

 V neděli 2. října jsme se sešli na stupických polích. Bylo krásně, slunce svítilo a nehnul se ani lísteček, tím pádem se drakům do vzduchu moc nechtělo. Vymysleli jsme tedy závod dračích dvojic (drak a jeho majitel) v různých kategoriích od nejmenších po dospělé. Běželo se s drakem na provázku. A někteří draci se i prolétli. Vítězové jednotlivých kategorií byli odměněni medailí, čokoládou nebo doma pečeným koláčem. Všichni se v průběhu odpoledne občerstvovali dětskými i dospěláckými moky a pečenými dobrotami z kuchyní SOSákovských maminek a dcer.

Pozvánky slibovaly: „nefouká - li, nezoufejte, do výšky vás/nás vynese horkovzdušný balón". A tak se i stalo. Všichni, kdo chtěli, se na závěr mohli pokochat pohledem z výšky na obec Stupice, Koloděje, Sibřinu i matičku Prahu. V dálce bylo vidět České středohoří, Bezděz, Říp, Ještěd. Petr Vítek, pilot horkovzdušného balonu a starosta obce Sibřina v jedné osobě, neúnavně stoupal a klesal s horkovzdušným balonem označeným logem Regionu Pošembeří až do západu slunce, který byl opravdu úžasný. Nesmíme zapomenout, že ochotní tatínkové balon pomáhali postavit, korigovali jej na lanech a pomáhali i balit. Moc všem děkujeme.

Nestihli jste letošní drakové klání? Nevadí, příští rok opět první říjnovou neděli nás najdete na stupických polích. Draka s sebou i za bezvětří :-).

Za o.s.SOSák Michi Vítková

Registrace  Registrace-2
 Start  Zavod
 Kategorie-nad-17let  Dobrty-a-moky_2
 Predani-cen  Predani-ceny-za-vyrobeneho-draka
 Zkoumani-balonoveho-kose  
 Balon-nad-stupickym-polem-2_2   

2011 - 19.3. Aranžérský kurz

19.3.2011 Aranžérský kurz (nejen pro maminky s dětmi)
Učíme se správně vázat kytici jednostrannou a kulatou.