WWW.SOSAKOS.CZ

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ SOSÁK & RODINNÉ CENTRUM ROZMARÝN

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2019

Milí rodiče a děti,

připravujeme PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY PRO ROK 2019.

Letošek bude tak trochu jinačí.  Určitě zachováme zajímavá témata, lektory i zábavky, tak aby pobavili děti i vás. Co bude trochu jinak je skladba dětí a to vzhledem k dotaci z ESF. Děkujeme za pochopení.

A protože se již množí dotazy na termíny, připravili jsme předběžný rozpis termínů a předběžný zápis na našem webovém formuláři k rezervaci  dětí.

ODKAZ NA WEBOVÝ PŘIHLAŠOVACÍ  FORMULÁŘ >>> http://www.sosakos.cz/prihlasovaci-formulare

Primestske-tabory-rozpis_2

Kliknutím na obrázek se nabídka zvětší

ROZPIS  V pdf. formátu je zde >>> Primestske-tabory-rozpis_2

 ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY BUDOU K DISPOZICI V MĚSÍCI DUBNU

 • ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠENÍ  - Vyplněním webového formuláře je vaše dítě závazně přihlášeno. Papírová  přihláška na tábor  vám bude dnem nástupu předložena k podpisu. Není tedy  třeba zasílat papírovou  přihlášku !
 • k přihlášce je nutné dnem nástupu předložitPOSUDEK ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI A KOPII KARTIČKY POJIŠTĚNCE

Při nástupu na tábor   budeme potřebovat přiložit kopii průkazu pojištěnce a zdravotní způsobilost dítěte ( děti mají většinou ze škol nebo lze stánout zde Posudek-o-zdravotni-zpusobilosti-ditete ). Po skončení tábora vám bude posudek vrácen.

Platba: 

 • Záloha na jeden týden  činí  950 Kč pro všechny termíny  a je splatná do 1.6. 2018 na účet číslo 182629706/0300, do specifického symbolu uveďte  222  a do předmětu prosím uveďte jméno/jména dětí 

 • Záloha a platba za tábor je vratná:

 • do 10. 6.  2018 ve výši  100% .

 • od 10.6.  2018 do 14ti dní před započetím tábora ve výši 50% 

 • méně jak 14dní před temínem je záloha nevratná! Zbylá částka z celkové platby za tábor bude vrácena na účet. Děkujem za pochopení. 
 • Doplatek pobytu je splatný pro všechny termíny do 1. 7. 2018

 • Platbu lze samozřejmě provést v celkové výši a to do 1.6. 2018 

Slevy: 

Budeteli v rámci jedné rodiny  platit více termínu nabo více sourozenců pak na každý zaplacený termín nebo dítě bude poskytnuta sleva va výši 100 Kč. Maximálně však do snížené částky 1750 Kč

Tedy:

- dva sourozenci v jednom termínu platí 1950 Kč + 1850 Kč

- dva titíž sourozenci v dalším termínu platí 1750 Kč + 1750 Kč

- tři sourozenci v jednom  termínu platí 1950 Kč + 1850 Kč+ 1750 Kč

- tři sourozenci v dalším termínu platí 1750 Kč +1750 Kč + 1750 Kč

- jedno dítě na VÍCE TERMÍNŮ  platí 1950 Kč první týden, 1850 Kč druhý týden, 1750 Kč třetí týden

Současně je samozřejmostí  vystavení  potvrzení  o platbě pro zdravotní pojitovny i zaměstnavatele.  Připomíname, že některé zdravotní pojišťovny finančně přispívají na tábory pro děti.

Platba za obědy a nocování:

 • obědy budou  dětem vyúčtovány na konci týdne
 • Cena stravného je 60 Kč na den.
 • Ve čtvrtek, kdy mohou děti na táboře přespat, je účtován příplatek 250 Kč za večeři, snídani a lektory 

Stravování a pitný režim:

 • během dne je zajištěn pitný režim k dispozici je šťáva a barel s vodou, dle počasí pak čaj, děti mají z domova uzavíratelnou  lahvičku označenou svým jménem
 • po celý den je k dispozici ovoce a zelenina, kterou si děti samostatně připraví před komunitním kruhem
 • dopolední a odpolední svačinu si děti nosí z domova (není  tedy nutné dávat ovoce a zeleninu, viz výše)
 • obědy jsou zajištěny dovážkou teplého oběda od firmy Almed ze Škvorce, se kterou máme dobré zkušenosti. Oběd se skládá z polévky a druhého jídla, v době "výletu" nám připraví odpovídající balíčky

Místo konání 

SOSÁKOV - oáza kultury a vzdělávaní, na adrese: Na Paloučku 21 a 70 v Sibřině


Organizace dne i týdne:

Jednotlivé týdny jsou koncipovány jako  ucelené projekty, kdy se děti zabývají konkrétním tématem. Přes zážitek si odnáší nové zkušenosti i vědomosti, které se jim budou v budoucnu  hodit. Děti jsou někdy rozděleny do dvou nebo tří skupin, kdy každá ze skupin během dne  vyzkouší až tři různá "centra aktivit", s různým zaměřením nebo pracují, hrají si, poznávají  hromadně. Od výtvarných aktivit, přes táborové soutěže, šifry, cesty za poklady, zvukové,hudební i divadelně-dramatické kreace až po animaci, režii a další............................ vždy podle tématu.

Na závěr táborových týdnů, tedy v pátek odpoledne, někdy již ve čtvrtek odpoledne, je připravena slavnost pro děti i rodiče, kdy si společně užíváme výstupy z celého projektového týdne.

 Poznánka :

Ze zkušenosti víme,že tábory vedené  "týmem Michi"  jsou více zaměřeny na společné výstupy, radost z tvorby, soutěže jsou dělány, tak aby se všichni zapojili a "hry nemají vítěze". Tábory vedené dalšími lektory se pak více blíží táborům koncipovaných na zdravých  táborových soutěžích a cestám k vítěztví jednotlivých týmů se zdravým přístupem k soutěži s důrazem na fair play.  Oba koncepty se vzajemně doplňují i obohacují.

Během týdne ( vetšinou ve čtvrtek) je zařazen  "výlet" (opuštění prostor SOSÁKOVA  do blízkého okolí nebo i dál, vždy se dozvíte včas) související s tématem nebo jsou pozváni profesionálové na dané  táborové téma. Děti, které budou chtít mohou  ze čtvrtka na pátek na táboře přespat a užit si tak táborového večera.

Tábor pro děti 3-8 let - letos neotvíráme

 Koncept bude vycházet z konceptu Rozmarýnu (školky& RC) okořeněného projektovými výstupy táborů pro "starší" děti. Program se bude přizpůsobovat věkovému složení skupiny s přihlédnutím k individuálním potřebám jednotlivců ! 

Rozvrh dne:

Časy se vždy přispůsobují dětem, rozmarům počasí a náladě dne. Současně je možné děti po dohodě přivést i před osmou hodinou, stejně tak individuálně vyzvednout později než v 17h.

8:00-9:00  

Příchod dětí, společná příprava ovoce a zeleniny na celý den, seznámení se s tématem dne     
9:00-9:30 Komunitní kruh - úvod do tématu a dne všicni společně, jak jsme se měli co budeme dělat...... 
9:30-10:00 Dopolední svačina 
10:00-12:15 Aktivity na dané téma 
12:15-13:00 Příprava na oběd + oběd
13:00- 14:00 Klidové činnosti a odpočinek

14:00-15:00

Aktivity na dané téma 
15 :00 Odpolední svačina
15:30 -17:00 Aktivity na dané téma 
17:00 Vyzvedávání dětí nebo samostatný odchod domů