WWW.SOSAKOS.CZ

spolek SOSÁK & ŠKOLKA ROZMARÝN - dětská skupina

PŘÍMĚSTSKÉ a ROZMARÝNOVSKÉ TÁBORY

Přihlašovaní od 1. 3. přes systém webooker Zde najdete i jednotlivé turnusy a ceny.

Registrace uživatelských účtů (rodičů) zde a následná registrace dětí zde.

 1. Děti, které se táborů zúčastnily - jsou v systému zavedeny, včetně Vašeho účtu pro správu účtu a rezervací. V tom případě prosíme o aktualizaci údajů o Vás i dítěti (KONTAKTY, ZDRAVOTNÍ STAV: prosím vepište i ALERGIE a zda dítě PLAVE BEZ POMŮCEK nebo je NEPLAVEC).
 2. Rodiče ostatních dětí prosíme o registraci a zadání Vašich dětí do systému (KONTAKTY, ZDRAVOTNÍ STAV: prosím vepište i ALERGIE a zda dítě PLAVE BEZ POMŮCEK nebo je NEPLAVEC), tak aby byl Váš účet připraven pro rezervace táborů, a případné potíže s přihlášením jsme mohli vyřešit v předstihu.

V případě obsazených termínů se můžete zapsat do SEZNAMU NÁHRADNÍKŮ.

 • Vyplněním webového formuláře je vaše dítě závazně přihlášeno. Není třeba zasílat papírovou přihlášku!
 • Po přihlášení Vám bude vystavena faktura, která zahrnuje i stravné.
 • Na každý turnus/dítko bude vystavena jedna faktura – dodržujte, prosím, pro platby předepsaný variabilní symbol – neslučujte platby do jedné.

Místo konání 

SOSÁKOV - oáza kultury a vzdělávaní, na adrese: Na Paloučku 21 a 70 v Sibřině

Cena

 • Ceny táborů se mohou lišit podle jednotlivých zaměření, ceny najdete na webooker.
 • Cena tábora je včetně obědů, pitného režimu a ovoce/zeleniny + veškerý materiál.

Příplatky

 • Čtvrteční přespání pro školáky, (netýká se plavacích táborů a rozmarýnovo táborové školky). Cena 400 Kč, účast hlaste do středy příslušného týdne. Platba v hotovosti do čtvrtečního rána. V ceně program, večeře, snídaně a páteční svačiny. S sebou karimatku, spacák, hygienické potřeby, oblečení na spaní a na druhý den.

Storno podmínky

Na základě Vaší registrace Vám bude vystavena faktura se splátkovým kalendářem.

Splatnost ve výši 50% ceny tábora je do 14 dní po registraci. Doplatek je splatný 15.6. V případě neuhrazení doplatku první splátka propadá a Vaše registrace bude zrušena.

Při zrušení přihlášky a včasné omluvy (2 pracovní dny předem) Vám bude vrácena částka za stravné a kurzovné (170 Kč/den).

Při nedodání potřebných dokumentů, dítě nemůže být přijato a platí stejné podmínky.

V případě zrušení přihlášky dítěte a zajištění náhradníka z vaší strany, který uhradí celou částku za tábor, je možnost přihlášku zrušit s vrácením zaplacení částky po odečtu administrativních nákladů ve výši 100 Kč.

Pokud dojde ke zrušení táborového týdne ze strany pořadatele, vrátíme vám 100% uhrazené částky.

Nastaly-li nějaké komplikace s platbami, vystavenými fakturami apod., NEVÁHEJTE SE OZVAT.

 Stravování a pitný režim:

 • během dne je zajištěn pitný režim, k dispozici je šťáva a barel s vodou, dle počasí pak čaj, děti mají z domova uzavíratelnou  lahvičku označenou svým jménem
 • po celý den je k dispozici ovoce a zelenina,
 • dopolední a odpolední svačinu si děti nosí z domova (není  tedy nutné dávat ovoce a zeleninu)
 • obědy jsou zajištěny dovážkou teplého oběda od firmy Almed ze Škvorce, se kterou máme dobré zkušenosti. Oběd se skládá z polévky a druhého jídla, v době "výletu" nám připraví odpovídající balíčky. 
 • Bezlepkovou dietu možno objednat po dodání lékařské zprávy nejpozději týden před zahájením tábora. (bez polévky, bez příplatku k ceně tábora).

S SEBOU (ideálně v jedné velké tašce):

 • dopolední a odpolední svačinu (ovoce a zeleninu ke svačině zajistíme my),
 • podepsaná láhev s pitím (během dne doplníme),
 • deka, polštářek na odpočinek,
 • jen staré oblečení, které se může zničit!
 • pokrývka hlavy,
 • náhradní oblečení,
 • při mokru a deštivém počasí gumovky, pláštěnka
 • potřeby na plavání: plavky, plavecké brýle, děvčata s delšími vlasy koupací čepici, velkou osušku/župan, pantofle, opalovací krém (děti ráno namažte, my pak odpoledne případně domažeme)
 • Vše prosíme podepsat, včetně tašky!

Dětem nedávejte mobily, tablety ani jinou elektroniku. Pokud s nimi potřebujete být v kontaktu kvůli domluvě ohledně odchodu, dejte nám ráno vědět a dohodneme se na řešení.

Organizace dne i týdne příměstských táborů

Jednotlivé týdny jsou koncipovány jako  ucelené projekty, kdy se děti zabývají konkrétním tématem. Přes zážitek si odnáší nové zkušenosti i vědomosti, které se jim budou v budoucnu  hodit. Děti jsou někdy rozděleny do dvou nebo tří skupin, kdy každá ze skupin během dne vyzkouší až tři různá "centra aktivit", s různým zaměřením nebo pracují, hrají si, poznávají  hromadně. Od výtvarných aktivit, přes táborové soutěže, šifry, cesty za poklady, zvukové, hudební i divadelně-dramatické kreace až po animaci, režii a další ... vždy podle tématu. Program se přizpůsobuje věkovému složení skupiny s přihlédnutím k individuálním potřebám jednotlivců! 

VÝLET u velkých příměstských táborů

Většinou ve středu nebo čtvrtek (nebo jiný den – bude včas nahlášeno) plánujeme opustit SOSÁKOV. Může jít o kratší či delší tématický výlet po okolí nebo i dál, související s tématem nebo jsou pozváni profesionálové na dané  táborové téma.

 ČTVRTEČNÍ PŘESPÁNÍ

Ve čtvrtek mohou školní děti přespat. Čeká je koupání, táborák a po dohodě s dětmi večerní hra/bojovka/zpívání/tanec – nebudeme děti strašit.  S sebou spacák, karimatka, čisté triko na spaní, spodní prádlo a zubní kartáček s pastou. Prosíme rodiče malých dětí, aby zvážily, zda to jejich ratolesti zvládnou.Příplatek 400 Kč, platba hotově, hlásí se do středy lektorkám.

PÁTEČNÍ ROZLOUČENÍ

-        u velkých příměstských táborů

Na závěr táborových týdnů, tedy v pátek odpoledne, někdy již ve čtvrtek odpoledne, je připravena slavnost pro děti i rodiče, kdy si společně užíváme výstupy z celého projektového týdne. V pátek zveme rodiče na rozloučení s překvapením. Ideálně přijďte 16 – 16:30, program cca do 18 hodin, pokud nebude v rámci konkrétního turnusu řečeno jinak.

 -        Rozmarýnovo táborové školky

Loučení probíhá formou přípravy vlastní pečenou/vařenou dobrotou připravenou pro rodiče. Některé turnusy rozmarýnovo táborových školek plánují rozloučení 15:30 – 16:30, některé turnusy nemají společné rozloučení (záleží na programu tábora, bude Vám upřesněno v rámci konkrétního turnusu). Ukončení pátek 16:30.

BAZÉN

Součástí prostoru je bazén s podiem, pro který platí přísná pravidla! Na podium a k bazénu se NECHODÍ bez doprovodu lektora! Pokud bude vedro, je bazén možné využít pouze pro plavce a se svolením rodiče. Jinak jsou v zahradě malé bazénky, rozstřikovadla a stříkací pistole.Plavcem je dítě, které nepoužívá žádnou plaveckou pomůcku!!! PROSÍME DĚTEM ZDŮRAZNIT JIŽ DOMA. Zda je dítě plavec nebo neplavec vepište do přihlášky (součást e-mailu s fakturou).

FORMULÁŘE A DOKUMENTY

Po registraci na tábor najdete dokumenty ke stažení ve Vašem účtu v detailu Kurzu.

Odevzdáváte první den tábora, odbavení“ urychlíte kompletním souborem všech dokumentů v níže uvedeném pořadí :-). Děkujeme.

Rozmarýn:

Bezinfekčnostm transport, podání léků – prosíme, vyplňte a podepište v den nástupu, datum musí být den zahájení tábora. Podepisuje se na začátku každého týdne; pouze v případě, že jsou děti na dvou po sobě navazujících turnusech, postačí podepsat ke dni nástupu na první turnus.

Všechny ostatní děti:

a)     Podepsaná přihláška vygenerovaná systémem – v e-mailu, který Vám přišel po registraci s fakturou, do kolonky zdravotní stav, vepište, zda je dítě plavec (dítě plave samo bez pomůcek) nebo neplavec.

b)     Zdravotní způsobilost - pokud je uvedeno číslo posudku, postačí kopie potvrzení, které jste dávali např. na školu v přírodě nebo k přihlášce do MŠ a nebo originál, který Vám po skončení tábora vrátíme). Můžete využít náš formulář nebo formulář Vašeho lékaře.

c)      Kopii kartičky pojištěnce,

d)     Souhlas se zpracování osobních údajů – vyplňte, podepište a předejte nejpozději v den nástupu,

e)     Bezinfekčnostm transport, podání léků – prosíme, vyplňte a podepište v den nástupu, datum musí být den zahájení tábora. Podepisuje se na začátku každého týdne; pouze v případě, že jsou děti na dvou po sobě navazujících turnusech, postačí podepsat ke dni nástupu na první turnus.

Předškolní děti, které se přes prázdniny stávají součástí naší dětské skupiny navíc k výše uvedeným dokumentům:

f) Smlouva o obstarávání péče o dítě – pošleme Vám e-mailem

g)     Vzor potvrzení o postavení rodiče (jednoho) na trhu práce – vyberte jen jednu možnost podle Vašeho postavení na trhu práce, příp. použijte formulář Vašeho zaměstnavatele

h)    Potvrzení docházky pro školkové děti – obdržíte od nás k podpisu

 Pokud budou děti odpoledne odcházet samy, vybavte je, Souhlasem se samostatným odchodem.

 

Rozvrh dne příměstského tábora:

8:00-9:00  

Příchod dětí, seznámení se s tématem dne, volná hra, činnost na přání     

9:00-9:30

Komunitní kruh - úvod do tématu a dne všichni společně, jak jsme se měli, co budeme dělat...... 

9:30-10:00

Dopolední svačina 

10:00-12:15

Aktivity na dané téma 

12:15-13:00

Příprava na oběd + oběd

13:00- 14:00

Klidové činnosti a odpočinek

14:00-15:00

Aktivity na dané téma 

15:00

Odpolední svačina

15:30 -17:00

Aktivity na dané téma, možnost vyzvedávat předškoláky

16:30 – 17:00

Vyzvedávání dětí nebo samostatný odchod domů

Časy se vždy přizpůsobují dětem, rozmarům počasí a náladě dne.

Organizace dne i týdne Rozmarýnovo táborové školky

Koncept vychází z konceptu ŠKOLKA ROZMARÝN - dětská skupina okořeněného projektovými výstupy táborů pro "starší" děti www.rozmaryn-skolka.webnode.cz.

Plavací školka

obsahuje celkem 9 plavacích lekcí/týden + 1xdopolední výlet do Klánovického lesa. Příchod 8:00 - 8:15, vyzvedávání 16:00 - 16:30. Podrobné informace po registraci.

Rozmarýnovo táborová školka

8:00-9:00  

Příchod dětí, seznámení se s tématem dne, volná hra, činnost na přání     

9:00 – 9:15

Rozcvička

9:15-9:30

Komunitní kruh - úvod do tématu a dne všichni společně, jak jsme se měli, co budeme dělat...... 

9:30-10:00

Dopolední svačina 

10:00-12:15

Aktivity na dané téma 

12:15-13:00

Příprava na oběd + oběd

13:00- 14:30

Klidové činnosti a odpočinek

14:30

Odpolední svačina 

15:00 – 16:30

Volná hra, činnosti na přání, odchod dětí